Erbaa Tuğla Yüzey Temizleyicinin Uygulanması

Yapı Kimyasallarının Gözdesi Şamot

Refrakterik kil ile diğer hammaddelerin pişirildikten sonra yeniden öğütülmesi sonucu elde edilen bir malzeme olan şamot, önceden mukavvim kalsine edilmiş, içerisinde organik madde ve tuz bulundurmayan bir malzemedir. Şamot taneleri farklı boyutlarda sınıflandırılmaktadır. Tuğla ile birlikte kullanıldığında yapı malzemelerini kompozit hale getirme işlevi bulunmaktadır. Bu sayede yapının mukavemet değerleri standartların üzerine çıkabilmekte, aşınma, kırılma ve çatlamaya karşı direnç artmaktadır. Yüksek ısı yalıtımı yapılması gereken alanlarda refrakter malzeme örülürken kullanılmaktadır ve termal şok ile yüksek sıcaklığa dayanıklıdır. Şamot, cam fırınlarında, ısıl işlem fırınlarında ve demir çelik sanayiinde kullanım alanı bulunan bir malzemedir. Erbaa Tuğla olarak 25 kg’lık torbalarda satışa sunmuş olduğumuz şamot tozu, ateş tuğla örgüsünde kullanılmaktadır.

Tuğla Yüzey Temizleyici

Erbaa Tuğla olarak satışa sunmuş olduğumuz yapı kimyasalları arasında tuğla yüzey temizleyicisi de öne çıkmaktadır. Bu ürün tuğla ve kiremitler ile terra cottalardaki kir ve lekeleri temizlemede ve bu malzemelerin günlük bakımının yapılmasında kullanılan bir üründür. Tuğla temizleyici, kullanıldığı alanda koruyucu malzeme uygulanmış olması halinde bu tabakayı aşındırmama özelliğine sahiptir. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra kir ve lekeye karşı koruyucu etki devam etmektedir. Su bazlı bir bakım ve temizlik ürünü olan tuğla yüzey temizleyici 1 lt’lik plastik ambalajda satışa sunulmaktadır. Ürünün depolanabileceği süre 6 ayla sınırlıdır. 4-38 0C saklanması gereken ürün, depolama sırasında direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Tuğla Yüzey Temizleyicinin Uygulanması

Erbaa Tuğla olarak satışını yapmış olduğumuz tuğla yüzey temizleyicinin uygulama öncesi çalkalanması ve öncelikle küçük bir alanda denemesi yapıldıktan sonra kullanılması tavsiye edilmektedir. Spreyle püskürtüp, bez, fırça ya da mop kullanarak temizlik işlemi gerçekleştirilebilir. Yüzeyi korumak bakımından günlük bakım sağlayan temizlik yapılmalı ya da leke oluştuğunda hemen temizlenmelidir. Uygulama sırasında ürünün cildinizle ve gözünüzle temasından kaçınmanız gereklidir. Temas durumunda bol su ve cilt için ayrıca sabun kullanılarak yıkanmalıdır. Ayrıca ürün gıda maddeleri ile doğrudan temas etmemelidir. Ürünü yoğun bir şekilde soluma söz konusu ise açık havaya çıkmanızda yarar olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir