El Yapımı Kaplama Tuğla

El Yapımı Kaplama Tuğla

Oldukça eski tarihlerden bu yana yapılarda kullanılan temel malzemelerden biri olan el yapımı kaplama tuğlalar, zarif ve sağlam görünüşleri ile günümüzde de ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Mimari yapıların eski çağlardaki mimariyi andıran bir görünüme sahip olmasını sağlayan bu malzemeler dekoratif tuğla olarak da ifade edilmektedir. Yapımında ele emeğinin kullanıldığı kaplama tuğlalar modern binalara estetik bir hava katmaktadır. Erbaa Tuğla kalitesi ile kullanımınıza sunmuş olduğumuz farklı renk, ebat ve karakteristik özelliklere sahip el yapımı kaplama tuğla çeşitleri bulunmaktadır. Tuğlanın ebatlarına bağlı olarak ambalaj içerisinde bulunan miktarlar değişmektedir. Tuğla çeşitlerimiz dona dayanıklılık açısından F2 sınıfındadır ve su emme oranı bakımından da maksimum yüzde 11 seviyesindedir.

El Yapımı Kaplama Tuğlanın Depolanması

Erbaa Tuğla olarak satışa sunduğumuz el yapımı kaplama tuğlaların fabrikada yüklenmesi ve kullanım alanında indirilmesinde forklift kullanılması kolay ve hızlı işlem yapılmasını sağlamaktadır. Malzemeyi indirirken vinç kullanabilir, indirme aşamasında ya da şantiye alanına malzemenin taşınmasında el emeğinden yararlanabilirsiniz. El yapımı tuğlalar hassas malzemelerdir. Bu nedenle köşelerinin kırılmaması konusunda özel bir dikkat gerektirmektedir. Bu hassasiyet hem malzemenin taşınmasında hem de istiflenmesinde gösterilmelidir. Aksi halde arzu ettiğiniz dekoratif görünümü yakalamanız mümkün olmayacaktır. Depolama alanında el yapımı tuğlalarla ilgili dikkat edilmesi gereken bir başka husus da su ve yağmura karşı koruma uygulanması gerekliliğidir.

El Yapımı Kaplama Tuğlanın Uygulanması

Erbaa Tuğla kalitesiyle satın alacağınız el yapımı kaplama tuğlaları uygulamak için temel olarak mala ve derz malasına ihtiyacınız var. Ayrıca malzemeleri taşımak için el arabası, harcı hazırlamak için bir tekne, derz dolgusunu uygulamak için pompa, derz artısı ve metal çıta da ihtiyacınız olan malzemeler arasında yer almaktadır. Uygulama öncesinde yüzey boya, harç ve diğer artık maddelerden arındırılmalıdır. Uygulama yüzeyinin kuru olmasına dikkat edilmelidir. Tuğlalar uygulanırken ve uygulama sonrasında bir gün süreyle, dış hava şartlarının yüzeyi etkilemesi engellenmelidir. Hava sıcaklığının 4 derecenin altında olması halinde uygulama yapılması uygun değildir. Soğuk bölgelerde derz doldurulmadan önce yapıştırıcının kuruması için normal süreden daha uzun süre beklenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir